Makale - NgEnvato INC

Makale - NgEnvato INC

NgEnvato INC
İçeriğe git

Çeşitli Bilgilendirme Makaleleri

Makaleler
Bu sayfada yayınlanan makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır ve tek sayfa üzerinde çeşitli kategori ve çeşitli konular içermektedir.
Makalelere yorum yapmayı puan vermeyi ve paylaşmayı unutmayınız..
Instagram’da takipçi kazanmak
İşletmenizin Instagram hesabını yeni açtıysanız, henüz çok fazla takipçiniz olmaması normal. Hesaplar ve kitleleri zamanla gelişir, evet, ama yine de Instagram’da takipçi kazanmak ve tabanınızı oluşturmak için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Bu yazıda, Instagram işletme hesabınız için ilk 1000 takipçiyi nasıl kazanabileceğinize dair faydalı ipuçları paylaşacağız.
Instagram’da takipçi kazanmak için neler yapabilirsiniz?
Hashtag nasıl kullanılır?
Sosyal medyada, özellikle de Instagram ve Twitter’da, hashtag kullanmak yeni konuşmalar başlatmak ve içeriğinizi yeni insanların önüne çıkarmak için etkili bir yol olabilir. Ancak yanlış kullanıldığında, izleyicilerinizin dikkatini dağıtabilir ve vermek istediğiniz mesajı bozabilir.
Kullanıcılar daha fazla içerik keşfetmek için hashtag’lere tıklar. Baktıkları içeriklerdeki hashtag’lerin alakalı, ilgi çekici ve tıklamaya değer olmasını isterler. Bu yüzden gönderilerinize gereğinden fazla hashtag ekleyerek abartmamaya dikkat etmeniz gerekir. Yanlış veya çok fazla etiketleme yaparak takipçilerinizin dikkatini dağıtmak ve kafalarını karıştırmak istemezsiniz.
Etkileşim Arttırma Yöntemleri
Snapchat’in sosyal medya dünyasına girmesi komik filtreleri sayesinde bizi saatlerce eğlendirse de, Instagram, oyunun kurallarını yeniden değiştirecek bir özellik sunmakta gecikmedi. Halk arasındaki popülerliği ile diğer platformların önüne geçmiş olan Instagram’a çok imrenilen video özelliği de getirildiğinde ne oldu, peki? Snapchat’e veda edip Instagram hikayelerini kucakladık. Şimdi ise sıra işletmeniz için etkileşim yaratacak Instagram hikayeleri oluşturmaya geldi.
Sosyal Medya Sırları
Öncelikle baştan şunu söyleyip bir şeye açıklık getirmek istiyorum: NgEnvato'nun pazarlama yönetimini yaparken bir çok hata yaptım. Evet, yaptım. Ben işlerin başındayken; yanlış etiketler kullandık, İngilizce konuşmayan kitlelere İngilizce reklamlar gösterdik ve 5 ay önce çıkmış bir içeriğin reklamını yaptık. Kimse mükemmel değildir; biz de değiliz. Fakat hatalarımızdan dersler çıkardık ve sosyal medya pazarlaması konusunda kendimizi geliştirdik.
Kimse size sosyal medya pazarlaması zor iş demek istemez.
İçeriğe dön